Tuesday, January 19

कैलाश पर्वतका यी ९ रहस्यहरू थाहा पाउँदा छक्क पर्नू हूनेछ

June 25, 2020 339

१. पृथ्वीको केन्द्र:- पृथ्वीको एक छेउमा उत्तरी ध्रुव छ, तब अर्को पट्टि दक्षिण ध्रुव छ। हिमालय दुबैको बीचमा अवस्थित छ। कैलाश पर्वत हिमालयको केन्द्र हो। वैज्ञानिकहरूको अनुसार यो पृथ्वीको केन्द्र हो। कैलाश पर्वत संसारको मुख्य चार – हिन्दू, जैन, बौद्ध र सिख धर्मको केन्द्र हो।

२.लौकिक शक्तिको केन्द्र:- यो केन्द्र अक्सिस मुन्डी हो। अक्ष मुन्डी भनेको विश्वको नाभि वा आकाशीय ध्रुव र भौगोलिक ध्रुवको केन्द्र हो। यो स्वर्ग र पृथ्वीको बिचको बिन्दु हो, जहाँ दश दिशा निर्देशन हुन्छन्। रूसी वैज्ञानिकहरूका अनुसार, एक्सिस मुन्डी त्यस्तो ठाउँ हो जहाँ अलौकिक शक्ति बग्दछ र तपाईं ती शक्तिको साथ अन्तरक्रिया गर्न सक्नुहुन्छ।

३. यो पिरामिडुको पहाड हो: – कैलाश पर्वत विशाल पिरामिड हो, जुन १०० साना पिरामिडहरूको केन्द्र हो। कैलाश पर्वतको संरचना कम्पासको चार बिन्दु जस्तै समान छ ।

४. शिखरमा कोही पनि चढ्न सक्दैनन्: – कैलास चढ्न निषेध गरिएको छ, तर ११ औं शताब्दीमा तिब्बती बौद्ध योगी मिलारेपाले यो आरोहण गरेका थीये

५. दुई रहस्यमय पोखरीहरू: – त्यहाँ २ मुख्य पोखरीहरू छन् पहिलो, मानसरोवर जुन शुद्ध पानीको सबैभन्दा उच्च ताल हो र यो सूर्य जस्तो आकारको छ। दोस्रो, राक्षस भन्ने ताल, जुन विश्वको सबैभन्दा माथिल्लो खनिज ताल हो र चन्द्रमा जस्तै आकारको छ।

६. . चार नदीहरू यहाँबाट उत्पन्न भएका छन: – कैलाश पर्वतबाट ब्रह्मपुत्र, सिन्धु, सतलज र कर्नालीबाट उत्पत्ति भएका थिए। गंगा, सरस्वती र चीनका अन्य नदीहरू पनि यी नदीहरूबाट निकलिएका हुन ।

७. केवल सन्तहरू मात्र यहाँ बस्न सक्छन्: कैलास पर्वतको वरिपरि अलौकिक शक्ति प्रवाह भएको कारणले केवल यहाँ संतहरु मात्र बस्न सक्छन भन्ने बिस्वास गरिंछ।

८. डमरू र ओमको आवाज: -यदि तपाईं कैलाश पर्वत वा मानसरोवर तालमा जानुभयो भने, तपाईंले निरन्तर आवाज सुन्नुहुनेछ र ध्यान दिएर सुन्नु भयो भने ‘डमरु’ वा ‘ॐ’ को जस्तो आवाज सुन्नुहुनेछ।

९. आकाशमा बिजूली चम्किये देख्न सकिने छ:-कैलाश पर्वतमा एकै पटक 7 प्रकारका बत्तीहरू आकाशमा चम्कियेका हुनेछन । नासा वैज्ञानिकहरू विश्वास गर्छन् कियहाँको चुम्बकीय शक्तिको कारणले हुन सक्छ। यहाँ चुम्बकीय शक्तिले आकाशलाई भेट्न सक्छ र कहिलेकाँही त्यस्ता चीजहरू सिर्जना गर्ने गर्दछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्